Šilumos siurblių oras-oras pranašumai ir trūkumai.

Šilumos siurblių oras-oras pranašumai ir trūkumai.

Naujausių technologijų naudojimas, tobulinant šildymo sistemas, veda prie vis efektyvesnių būdų užtikrinti komfortiškas sąlygas patalpose šaltuoju metų laiku. Šilumos siurbliai oras – oras neabejotinai yra vieni iš tokių įrenginių, kurių veikimo principas iš esmės skiriasi nuo tų, prie kurių žmonės priprato per daugelį metų. Vieni vartotojai vertina juos itin palankiai, kiti vis dar ganėtinai atsargiai žiūri į šiuos šilumos šaltinius ir jų tinkamumą mūsų šalies klimatui. Pabandykime detaliau išanalizuoti visas teigiamas savybes, kuriomis pasižymi siurbliai oras-oras ir dėl kurių jie yra vertinami, o taip pat ir trūkumus, kurie išaiškėja jų eksploatavimo metu.

Pranašumai

Ekonomiškumas. Nežiūrint į gan nemažas pradines išlaidas, susijusias su šilumos siurblių įsigijimu ir įrengimu, jie pakankamai greitai atsiperka – maždaug per 3-6 metus. Įvertinus, kad jų numatomas tarnavimo laikas yra ne mažiau kaip 20 metų, tai nauda yra akivaizdi. Paskaičiavus bendras sąnaudas elektros energijai, per visą eksploatavimo laikotarpį, tai jos bus maždaug keturis kartus mažesnės, nei naudojantis elektros katilu.

Visiška nepriklausomybė nuo tradicinių kuro rūšių. Tai ko gero svarbiausias šilumos siurblių oras-oras pranašumas, nes jo darbui nereikia rūpintis nei skystu, nei kietu, nei jokiu kitu įprastu kuru. Tais atvejais, jei namas yra prijungtas prie saulės kolektorių, tai yra galimybė ir praktiškai atsisakyti pajungimo prie elektros tinklo.

Ekologiškumas. Šilumos siurblio darbas yra grindžiamas atsinaujinančių resursų panaudojimu, kurio metu nėra jokių kenksmingų išmetamųjų dujų. Dėl šios priežasties šie įrenginiai yra itin vertinami regionuose, kur į ekologiškumą žiūrima labai rimtai.

Trūkumai

Įrenginio naudingumas priklauso nuo oro sąlygų. Nors gamintojai pastoviai tobulina šilumos siurblius, kurie gali veikti net ir lauke esant temperatūroms žemesnėms nei  -20 °С, tačiau esant tokioms žemoms temperatūroms naudingumas pastebimai mažėja. Tai šiek tiek apriboja šilumos siurblių panaudojimą šaltesnėmis žiemomis.

Nemažos pradinės išlaidos. Nors šie prietaisai rinkoje jau yra siūlomi kelis metus, tačiau jų kainos ir įrengimo kaštai dar yra gana aukšti. Tai neabejotinai atgąsdina kai kuriuos pirkėjus, kurie tikėtinai, kad neįvertina visų teigiamų šios įrangos savybių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *