Vėdinimo sistemos: kaip jas prižiūrėti?

Vėdinimo sistemos: kaip jas prižiūrėti?

Norint gyventi bent kiek sveikiau, neužtenka vien tik vėdinti namų. Jeigu turite įsirengę bet kokią namų vėdinimo sistemą, ją būtina tinkamai prižiūrėti. Jeigu ji nuolatos dirbs ir nebus reguliariai tikrinama, tikėtina, kad toks įrenginys ilgai netarnaus ir neužilgo jį reikės remontuoti arba keisti. Kad taip neįvyktų, papasakosime, ką reikėtų daryti.

Būtina priežiūra

Jeigu namuose turite bet kokią vėdinimo sistemą, žinokite vieną, kad ją visada reikia prižiūrėti. Ir nesvarbu ar ji genda ar ne. Jeigu bus reguliariai apžiūrimos reikiamos dalys, jos valomos, ilgainiui nesklandumų neturėtų kilti ir jūs galėsite mėgautis puikiu šio prietaiso darbu. Juk sunku net pagalvoti, kai įrenginys nuolatos dirba, valo iš lauko gaunamą orą ir su kiekvienu nauju oro pliūpsniu jo dalys, filtrai vis labiau užsineša. Tad jau net ir po keleto mėnesių galima matyti nusėdusias dulkes. Tad vėdinimo sistemas reikėtų apžiūrėti bent jau du kartus per metus, baigiantis šaltajam ir šiltajam sezonams, nes per kiekvieną skirtingą metų laikotarpį prisikaupia vis skirtingos rūšies dulkių. Ir apskritai, jums bus žymiai lengviau prisiminti, kada privalu atlikti techninę apžiūrą. Tad jei jau ilgą laiką turite vėdinimo sistemą ir jos dar nei karto nebuvo atvykę apžiūrėti specialistai, pats metas tai padaryti.

Būtina prižiūrėti filtrus

Ne tik svarbu prižiūrėti visas vėdinimo dalis, bet ir kai kurias reikėtų keisti. Jeigu nepavyksta išvalyti filtrų, juos būtina pakeisti. Juk tai yra viena pagrindinių šios sistemos dalių, kurių dėka į namus atkeliauja švarus ir šviežias oras. Jeigu ilgainiui jie nebus valomi arba keičiami, tuomet jie negalės atlikti tinkamos funkcijos ir valyti į namus nešamo oro. Tuomet namuose susikaups daug kenksmingų dalelių, kurios atkeliavo iš lauko ir tai gali kenkti sveikatai. Ypač tada, jeigu gyvenate didesniuose miestuose, kur yra didesnis automobilių išmetamųjų dalelių kiekis. Jeigu filtrai nebus keičiami, tai realiai jūs galėsite netgi nejungti vėdinimo sistemos, nes vis tiek negausite jokios naudos, o tik sudeginsite elektros energiją, už kurią reikės susimokėti.

Ar galiu pats prižiūrėti vėdinimo sistemą?

Tokį darbą verčiau reikėtų palikti profesionalams. Nes tik jie žino tam tikrus niuansus, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį profilaktinės apžiūros metu, kad būtų užkirstas kelias atsirandančioms problemoms. Jeigu jūs patys bandysime apžiūrėti vėdinimo sistemą galite padaryti neatitaisomų klaidų, kurios tikrai kainuos brangiai, kad net gali reikėti keisti tam tikras vėdinimo sistemos dalis, o galbūt net ir visą sistemą, nes pažeidimo nebus įmanoma pataisyti. Tad, kad nekiltų tokių bėdų, šį darbą reikėtų palikti specialistams.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *