Ar saugu naudoti katžolės žaislus katėms?

Ar saugu naudoti katžolės žaislus katėms?

Tarp gyvūnų mylėtojų neretai kyla nesutarimų, kuris gyvūnas geresnis, katė ar šuo. Aišku viena, kad kiekvienas gyvūno šeimininkas labiausiai myli savąjį augintinį. Kartais net gali būti pastebima augintinio ir jo šeimininko charakterio panašumų. Nors iš tikrųjų kačių mylėtojams kartais gali kilti abejonių, kas yra tikrasis šeimininkas: jis ar jo katė. Katės pasižymi savita elgsena, jos elgiasi itin principingai ir ypač oriai. Tad kartais su jomis tikrai sunku „susitarti“ dėl tinkamo elgesio. Tam dažnai pasitelkiami įvairūs kačių skanėstai  bei augintiniams skirti žaislai. Esama žaislų katėms galinčių daryti įtakos jų elgesiui. Tai katžolės žaislai katėms. Savo augintiniams juos galite pirkti gyvūnų prekėmis prekiaujančiose prekybos vietose.

Ar saugūs yra kačių žaislai su katžole?

* Katžolė, tai nuo seno žinomas augalas, pasižymintis gydomosiomis savybėmis. Jis turi bakteriocidinį, atpalaiduojantį, antibakterinį poveikį. Jame taip pat esama medžiagų turinčių poveikį katėms.

* Katžolė skleidžia katėms juntamą kvapą, kuris daro poveikį katės elgesiui. Aptikusios katžolę katės reaguoja skirtingai. Jos gali imti pašėlusiai žaisti, murkti ar net kniaukti. Katės jaučia malonumą ir atsipalaiduoja.

* Kačių žaislai su katžole tinka ne itin meilioms katėms nuraminti. Jos tampa ramesnės, leidžiasi glostomos.

* Užuodusios katžolę katės gali tapti labai žaismingos ir kurį laiką aktyviai šėlti. Fizinis kačių aktyvumas yra naudingas tingioms, nejudrioms katėms.

* Katžolės žaislai gali padėti katę pripratinti naudotis draskykle bei suformuoti kitų šeimininko pageidaujamų katės įpročių.

* Katžolės galima įsigyti įvairiais pavidalais: miltelių, purškalų ar žaislų.

* Nors katžolės ir yra nekenksmingos katėms, nereikia leisti joms suėsti per didelio kiekio, kuris galėtų sukelti katei virškinimo nesklandumų.

* Pažymima ir tai, kad ne visas kates veikia katžolė. Pastebėta, kad šis augalas dažnai neveikia mažų kačiukų bei vyresnio amžiaus kačių. Manoma, jog katžolės poveikis ryškiausiai pasireiškia reprodukcinio amžiaus katėms.

Žaislai iš katžolės gali paįvairinti ne tik katės, bet ir jos šeimininko kasdienybę, dovanodami dar daugiau džiugių akimirkų. Tad nedelskite ir palepinkite savo mylimą katę dar vienu paveikiu žaislu iš katžolės.