Kelionės įžvalgos į Bulgariją

Kelionės įžvalgos į Bulgariją

Kuomet planavau kelionę į Bulgariją, man prieš akis atsirado daugybė nežinomybių. Galvojau kaip teks rengtis skirtingoms oro sąlygoms? Kokią valiutą turėčiau turėti? Kokie yra svarbiausi lankytini objektai? Atsakymus į šiuos klausimus suradau atidžiai tyrinėjant kelionių forumus ir oficialias turizmo svetaines. Bulgarija, esanti pietryčių Europoje, pasižymi tiek kalnuotomis, tiek jūrinėmis zonomis, tad apranga turi būti parinkta atsižvelgiant į šiuos aspektus. Valiutos atveju, prieš išvykstant reikia pasikeisti į Bulgarijos levą, tačiau daugelyje vietų priimamos ir kreditinės kortelės. Lankytini objektai yra labai įvairūs, priklauso nuo asmeninių interesų – nuo kalnų pėsčiųjų turų iki kultūrinių lankymų Sofijos sostinėje.

Sostinės spindesys

Išvykdamas į Bulgariją žinojau, kad pirmoji mano stotelė bus jos sostinė – Sofija. Tai miestas, kuriame susipina istorija ir šiuolaikinė kultūra. Čia gausu senovės architektūros paminklų, tokių kaip Rotušė, Aleksandro Nevskio katedra ar Serdikos romėnų amfiteatras. Tačiau tai nėra viskas, ką Sofija gali pasiūlyti. Šio miesto kavinės ir restoranai yra tiesiog puikūs, suteikiantys galimybę ragauti autentiškus Bulgarijos patiekalus, pavyzdžiui, šopski salotą ar banicą. Priklausomai nuo paros laiko, galite rasti tiek tradicinę, tiek modernią muziką garsinančias vietas, kuriose galima praleisti laiką. Be to, pats miestas yra labai draugiškas dviračių mėgėjams, yra sukurta daugybė dviračių takų, tad galima pasigrožėti miesto grožiu, judant sveikiau ir ekologiškiau.

Juodoji jūra

Kelionės tęsinys mane nuvedė į Bulgarijos Juodąją jūrą. Tai yra vieta, kurioje galima atrasti visko, nuo ramybės ir atsipalaidavimo iki gyvybingų naktinių švenčių. Ramiausių paplūdimių mėgėjams siūlyčiau apsilankyti kokioje nors mažesnėje jūros kurorto vietoje, kaip Nesebar ar Sozopol. Čia galite mėgautis neperkrauta aplinka, kurioje paplūdimys yra tik kelis žingsnius nuo viešbučio. Tačiau, jei ieškote gyvybingumo, neturėtumėte praleisti galimybės aplankyti Saulėtojo kranto, tai pati populiariausia kurortinė vieta Bulgarijoje, garsėjanti naktiniais klubais, pramogų parkais ir prabangiais viešbučiais. Bulgarijos jūros krantas yra tikras stebuklas, tiek gamtos mylėtojams, tiek pramogų ieškotojams.

Bulgarijos kalnai

Pagaliau, po jūros ir miestų pažinimo, laikas buvo nukreipti žvilgsnį į kalnus. Mano kelionė į Bulgariją bus atsimenama dėl savo puikių pėsčiųjų takų ir slidinėjimo kurortų, o svarbiausia, kad jie yra pasiekiami visais metų laikais. Apie kalnų grožį galima kalbėti neribotai, bet jį reikia pamatyti patiems. Rila ir Pirin kalnų nacionaliniai parkai siūlo be galo daug takų visiems, nuo pradedančiųjų iki patyrusių pėsčiųjų turistų.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *