Mėlynos beždžionės “Avatar”

Mėlynos beždžionės “Avatar”

Pastaruoju metu visi tik ir kalba apie senąjį Džeimso Kamerono šedevrą Įsikūnijimas / “Avatar” – fantastinį 2009 m. susuktą 3D veiksmo filmą, kurio žiūrėti į kino teatro sales žmonės su kaupu renkasi net praėjus daugiau nei mėnesiui nuo premjeros. Nenorėdamas atsilikti, o ir smalsumu vedamas, vakar su draugais apsilankiau vakariniame seanse. Žinoma, emocijų netrūko.

Šiemet mūsų laukia antroji Įsikūnijimo dalis – Įsikūnijimas. Vandens kelias (2022) / Avatar: The Way of Water.

  • Režisierius: James Cameron
  • Vaidina: Zoe Saldana, Kate Winslet, Sam Worthington, Michelle Yeoh
  • Kino teatruose nuo: 2022-12-16
  • Trukmė: dar nežinoma

Pati istorija nėra stebuklinga, gal kiek net per daug paprasta (tik nežinau, ar prasta). Dabar tampa madinga žmones vaizduoti gamtos priešais, siekiančiais sugriauti ne tik savo, bet ir svetimus pasaulius. Taip yra ir su Pandoros planeta, kurioje vyksta veiksmas – čia žmonės siekia įsigalėti ir tapti tropikų augmenijos ir įstabių gyvybės formų pasaulio valdovais, kai tuo tarpu vietiniai taikūs trijų metrų mėlynos žaižaruojančios odos gyventojai Na’vi nė nenumano apie artėjančią grėsmę, tačiau nenoriai priima žmogystas į savo ratą.

Pandoros planeta

Kadangi oras Pandoros planetoje nėra pritaikytas kvėpuoti žmonėms, mokslininkai sukuria avatarus – Na’vi ir žmogaus hibridus, kurie valdomi protu nuotoliniu būdu. Įsikūnijus į avatarą, buvusiam jūrų pėstininkui Džeikui Saliui pavyksta suartėti ne tik su Na’vi tauta, tačiau ir su Neytiri – žavia Pandoros gyventoja, kurios grožiui karys nesugeba atsispirti. Tačiau netrukus Džeikui tenka apsispręsti, kurioje jis pusėje.

Galiu drąsiai teigti, kad jei ne 3D apipavidalinimas, “Avatar” tikrai nebūtų uždirbęs milijonų. Bet sutinku, kad filmas yra kvapą gniaužiantis, nuostabus ir užkrečiantis. Tuo labiau, kad pirmą kartą kino teatre žiūrėjau 3D filmą (gėda net prisipažinti). Visą laikotarpį (apie 2 val. 30 min.) buvau įsijautęs, rankos drebėjo, kai kažkas herojams nesisekė, o iš ekrano išlindusios strėlės ir ginklai privertė sustirti. Ir vienintelis dalykas, kuris neramino, tai labai garsiai kvėpuojantis žiūrovas, sėdėjęs per dvi vietas nuo manęs. Bet, neskaitant to fakto, likau patenkintas, sužavėtas, kupinas emocijų. Tai vienas iš tų “tikrai rekomenduoju” filmų, kurį reikia žiūrėti būtinai kino teatre, būtinai 3D.

Informaciją paruošė www.visifilmai.lt komanda.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *