Ar lietuviams yra svarbus automobilių vertinimas?

Ar lietuviams yra svarbus automobilių vertinimas?

Lietuvis ir automobilis yra du labai glaudūs objektai. Tai byloja ir pilni kiemai, ir požeminės bei antžeminės stovėjimo aikštelės transporto priemonėmis. Kad ir kaip valdžios atstovai, gydytojai bei kiti specialistai ragina sėsti prie alternatyvių mašinoms transporto priemonių ar vis dažniau rinktis tiesiog vaikščiojimą, bet automobilis išlieka aktualia bei būtina preke mūsų rinkoje.

 

Pagal naujausius šių metų pavasario duomenis šalies keliuose (o gal tiksliau ir kiemuose, garažuose ar bet kur kitur laikomose vietose) rieda daugiau nei vienas milijonas dyzelinių M1 klasės lengvųjų automobilių (M1 klasei yra priskiriamos tos transporto priemonės, kurios yra pritaikytos keleiviams vežti ir turi ne daugiau kaip 8 sėdimas vietas), triskart mažiau Lietuvoje yra įregistruotų benzinu varomų lengvųjų automobilių ir dar apie pusantro šimto tūkstančių priskaičiuojama benzinu ir / arba dujomis ar elektra arba tik elektra varomų transporto priemonių. Taigi šie skaičiai yra tikrai įspūdingi.

 

Žinoma, tikrai ne visoms ir ne kiekvienai transporto priemonei yra reikalingas automobilių vertinimas, nors ir tai yra pati populiaria kilnojamo turto vertinimo rūšis. Juk kitų kilnojamų objektų tikrai sunku būtų priskaičiuoti daugiau nei pusantro milijono vienetų ir dar svarbu, kad jų vertės nustatymas būtų reikalingas. Juk automobilių savininkai keičiasi tikrai dažnai. Žmonės mėgsta ir laiks nuo laiko atsinaujinti turimą transporto priemonę ir galbūt, esant galimybėms, įsigyti papildomą mašiną. Tad ir automobilių vertinimas yra būtinas kai atliekamas transporto priemonės pirkimas lizingo būdu. Ne visiems pavyksta susitaupyti tūkstančius pinigų vien tam, kad nusipirktų geresnį automobilį. Tikrai didelė dalis lietuvių pasirenka kasmėnesines įmokas, kad po kurio laiko galėtų tapti transporto priemonės savininkais.

 

Automobilių vertinimas tampa reikalingas ne tik norint gauti lizingą transporto priemonei. Dėl šios paslaugos kreipiasi dar ir tie žmonės, kuriems tenka spręsti paveldėjimo (dovanojimo) atvejus, taip pat atliekant muitinės procedūras, arba siekiant gauti valstybės kompensaciją. Šios paslaugos procesas yra apibrėžtas įstatymų ir darbo atlikimas turi tam tikras metodikas. Jomis remiantis kompetentingi specialistai gali atlikti kilnojamo turto (šiuo atveju – transporto priemonės) vertės nustatymą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *