Poilsis Lietuvoje ar užsienyje?

Poilsis Lietuvoje ar užsienyje?

Svarstote kur reikėtų praleisti vasaros atostogas, jog poilsis būtų kartu su gerais įspūdžiais? Žinoma, kad ko gero jums bus rekomenduojama Turkija ar kokia Ispanija, neva ten atostogauti yra iš tiesų gera. Žinoma, to nepaneigs niekas, tačiau reikėtų nepamiršti, kad ir Lietuva turi puikių kurortų, kur būtų galima laiką praleisti ne tik norint pailsėti nuo rutinos, bet ir ruošiantis šeimyniškoms kelionėms. Lietuvoje yra puikių vietų laisvalaikio bei atostogų praleidimui, tačiau aišku – visur galima įžvelgti šiokių tokių niuansų.

Lietuva ar užsienis?

Vienas iš labiausiai erzinančių dalykų ko gero bus tas, jog kai kurie Lietuvos kurortai yra labai brangūs ar net brangesni nei minėtose šalyse. Pavyzdžiui, su lyg kiekvienais metais paslaugų įkainiai Palangoje brangsta ir jau dabar ten atostogauti yra labai brangu, todėl tai yra viena iš tų priežasčių kodėl mūsų piliečiai renkasi Turkiją ar saulėtąją Ispaniją. Ten kurortuose yra daug mažesnės kainos, o paslaugų kokybė taip pat neabejotinai geresnė. Pastebima, kad lietuviai užsienio kurortus pradėjo labiau rinktis tiek dėl kainos, tiek ir pačių atostogų, nes minėtoje Palangoje jau nebėra tiek pramogų kiek anksčiau, o norint pasinaudoti kažkokiomis papildomomis paslaugomis viešbučiuose, tenka mokėti nemažus pinigus.

Pradžioje minėtuose kurortuose yra gausybė pramogų, tačiau labiausiai turbūt reikėtų išskirti viešbučius prie jūros. Taip, ne paslaptis, kad žmonės renkasi atostogas ten, kur būtų galima pasimėgauti vandens pramogomis. Lietuvoje t.y. Palangoje bei Šventojoje vasaros metu atsiranda vienas niuansas – jūros vandens kokybė greitai suprastėja, todėl ten maudytis laisvu laiku kartais tampa žalinga, nes galima susirgti įvairiomis mikrobų sukeliamomis ligomis. Pavyzdžiui, Turkijoje bei Ispanijoje situacija yra priešinga ir net nepanaši – negana to, kad viešbučių kainos yra mažos, čia jūros vandens kokybė nuolatos yra tobula – specialios tarnybos nuolatos tikrina vandens švarumą, o esant reikalui, imasi ir priežiūros. Ten maudytis jūroje yra saugu ir nepavojinga.

Atostogos Lietuvoje

Kalbant apie poilsį, jeigu nusprendėte atostogas praleisti Lietuvoje, siūlytume rinktis ne Palangą ar kitus kurortus, bet specialias kaimo turizmo sodybas, kurios yra įsikūrusios prie vandens telkinių. Tai gali būti sodybos prie ežerų ar upių. Vandens pramogų gausa tikrai galėsite pasidžiaugti, o labiausiai siūlome išbandyti plaukimą baidarėmis. Žinoma, jums net nėra būtina ieškoti kažkokios tai sodybos – jeigu norite leistis į kelionę kažkokia upe, jums reikia tik išsinuomoti baidares ir susiruošti mantą nakvynei. Jūs galite ilsėtis gamtoje, atokioje vietoje nuo žmonių. Plaukiant upėmis jūs tikrai rasite puikių vietų, kur gamta tikrai nustebins. Lietuvoje mažai žmonių sugalvoja keliauti po nežinomas vietas, todėl čia reikėtų pabrėžti tai, kad mūsų šalies gamta  nustebins tuos, kurie skirs laiko ilgesnėms kelionėms. Kad ir tomis pačiomis upėmis plaukiojant, išvysite tokių vietų, kur atrodo, jog taip gali būti tik svetur.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *