Vandens filtrai. Ar juos lengva įrengti ir naudoti namuose?

Vandens filtrai. Ar juos lengva įrengti ir naudoti namuose?

Pastebėjote pasikeitusią vandens kokybę ir svarstote apie vandens gerinimo technologinius, ilgalaikius sprendimus, bet nežinote nuo ko pradėti? Klausimas gan dažnas, kadangi tai nėra kasdieninė prekė ar paslauga. Išmanyti vandentvarkos subtilumus reikia ir laiko, ir mokslų, ir patirties, todėl pirmiausia pradėkite nuo kruopščios tiekėjo paieškos, kuri, nors ir gali užtrukti, tačiau visada verta tam skirti laiko ir pastangų.

 

        Kaip atsirinkti tiekėją, kuriam vandens filtrai nėra naujiena?

 

Šiuo metu Lietuvoje yra daugybė vandens minkštinimo, nugeležinimo filtrais, geriamo vandens sistemomis prekiaujančių kompanijų, tačiau, jų kompetencijos gali skirtis. Dažna klaida, ką gali padaryti besirenkantieji – rinktis produktą pagal kainą.

Vandens filtrai ir jų kaina, deja, visiškai neturi sąsajos. Vandens filtrai gali būti labai brangūs, atrodyti stilingai, būti šiuolaikiški, dideli, maži, labiau funkcionalūs, mažiau funkcionalūs, modernūs ir kita, tačiau nebūtinai tiks jūsų buičiai.

Įsivaizduokite, jūsų šeimoje gyvena trys asmenys, 200 kv.m. name, vandens suvartojimas yra apie 10-15 kubinių litrų per mėnesį, gyvenate mažai apgyvendintoje gyvenvietėje, aplink kurią nuolat vyksta įvairios ūkinės veiklos (žemdirbystė, gamybos pramonė, intensyvus eismas), o tuo tarpu kitas vieno asmens šeimos ūkis gyvena mieste, gyvenamam rajone, bute, kuriame nevyksta jokių ūkinių veiklų, vanduo naudojamas tik gerti ir kasdieninėje buityje ir jos darbams. Įvertinus tokias situacijas, specialistui iš karto nutransliuojama daug informacijos bei nuo ko jis turėtų pradėti.

Šis pavyzdys – tai atsakymas, kodėl negalima rinktis tiesiog atėjus į prekybos vietą ir įsigyti produktą iš karto.

 

Kokius klausimus užduoti tiekėjui arba kokius klausimus jums privalo užduoti tiekėjas?

 

Pirmasis klausimas, susijęs su vandens kokybe dažniausiai yra – ar turite vandens tyrimą? Jei šio klausimo nesulaukėte – galite drąsiai ieškoti kitos, panašią arba tokią pat veiklą vykdančios įmonę. Labai svarbu ir veikiančios įmonės ir jos darbuotojų patirtis bei išsilavinimas. Vandens filtrai ir vandens kokybė yra technologiniai sprendimai, todėl teoriją turėti čia nepakanka.

Tyrimuose, gaunamuose iš laboratorijos dažniausiai tendencingai pastebimas Manganas (juodai nudazo), organika (gelsvas iki neperšviečiamo galima pavadint obuolių sultys arba kaip gira), nematomi junginiai (amonis, nitratai, nitritai, Arsenas, boras) priklausomai nuo vietoves, vienur yra randama gelezies (rudai dažo) ir sieros vandenilio, drumstumas smulkiomis koloidinėmis dalelėmis, pakitusi, rūgščių ir šarmų pusiausvyra (pH). Visą informaciją ir atsakymus, ką su ja daryti turi turėti profesionalus vandentvarkos specialistas.

 

Todėl, pastebėjus, vandens skonio, kvapo, spalvos pokyčius, kruopščiai atsirinkite jus aptarnausiančią įmonę ir sutaupysite tiek savo asmeninio laiko bei lėšų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *