Šarvojimo salės Vilniuje: kaip pasirinkti?

Šarvojimo salės Vilniuje: kaip pasirinkti?

Netekus artimo žmogaus, pirmiausia ieškomas biuras, kuris galėtų padėti rengti laidotuves ir atsisveikinimą. Dažniausiai jis prasideda nuo šarvojimo, todėl labai svarbu tinkamos šarvojimo salės Vilniuje pasirinkimas.

Kokia turėtų būti šarvojimo salė?

Kartais ištikus netekčiai atrodo, kad viskas nebesvarbu ir rinktis šarvojimo salės nelabai yra prasmės. Tačiau iš tiesų verta žinoti, kad salės gali būti įvairios ir nuo jos pasirinkimo priklausys atsisveikinimo sklandumas. Reikėtų rinktis salę, kuri atitinka svarbiausius kriterijus.

Pirmiausia, svarbu salės dydis. Joje turi tilpti visi norintys atsisveikinti, o taip pat ir karstas. Salė neturėtų būti per maža, nes joje bus karšta ir net ir dėl tylių pašnekesių gali kulti šurmulys ir trikdyti rimtį. Kartu svarbu, kad salė nebūtų per didelė, nes joje būti bus per šalta.

Kad salėje nesklistų nemalonus kvapas ar oras nebūtų troškus, įsitikinkite, kad salė yra tinkamai vėdinama. Nepakanka, kad ji būtų rūsyje, joje turėtų būti įrengta tinkama kondicionavimo sistema.

Nepamirškite ir to, kad šarvojimo salė Vilniuje ar kitame dideliame mieste gali būti skirtingose vietose. Rinkitės tokią lokaciją, kuri būtų patogiausia. Pavyzdžiui, būtų netoli bažnyčios, kurioje vyks mišios arba kapinių, į kurias bus išlydimas velionis.

Taip pat nepamirškite ir savęs šią sunkią valandą. Atsisveikinimas reikalauja daug emocijų ir stiprybės. Ypač tuomet, kai šarvojimas trunka daugiau nei vieną dieną, giminaičiams gali būti sudėtinga visą laiką būti šalia karto, tad geriausia rinktis salę, šalis kurios bus poilsio kambarėlis, kur būtų galima atsiverti vandens ar arbatos, atsikvėpti, pavargus nusnausti.

Kiek laiko turi trukti šarvojimas?

Taip, kaip laikui einant keičiasi žmonių gyvenimai ir įpročiai, keičiasi ir laidotuvių organizavimo tendencijos. Jos atliepia mūsų besikeičiantį gyvenimo būdą ir požiūrį. Todėl šiandien pastebima, kad šarvojimo trukmė tikrai pasikeitusi. Ilgas ir konservatyvias laidojimo tradicijas turinčioje Lietuvoje anksčiau buvo įprasta, kad šarvojimas trunka dvi ar net tris dienas. Tačiau šiandien tai nebėra jokia būtinybė. Vis dažniau šarvojimo salės Vilniuje užsakomos vos vienai ar dviem dienom. Pavyzdžiui, vieną dieną vyksta atsisveikinimas, o jau kitą dieną rengiamos laidotuvės.

Vieno teisingo atsakymo, kiek turi trukti atsisveikinimas, nėra Šiandien tai labai priklauso nuo artimųjų. Pavyzdžiui, jeigu atsisveikinti atvyksta nedaug žmonių, pakanka ir vienos dienos. Dvi dienas ar ilgiau organizuojamas atsisveikinimas tuomet kai laukiama atvykstant giminaičių iš kitų šalių, kurie nenori praleisti laidotuvių.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *