Plastikiniai ar mediniai langai?

Plastikiniai ar mediniai langai?

Gana dažnai, norint pasikeisti langus, pasvarstoma: kokie langai galėtų būti geriausiu pasirinkimu: plastikiniai ar mediniai langai? Ir vienas, ir kitas pasirinkimas, be abejo, turi savų privalumų ir trūkumų, taigi, kad būtų lengviau apsispręsti, vertėtų apžvelgti, kokių pliusų bei minusų turi plastikiniai ir mediniai langai.

Langų ilgaamžiškumas

Renkantis langus, svarbiausiu kriterijumi tampa langų ilgaamžiškumas. Keičiant langus, paprastai tikimasi, kad jų neteks keisti dar tikrai ilgą laiką, todėl renkamasi tokius, kurie tarnautų tikrai ilgai. Šiuo atžvilgiu kur kas palankiau rinktis medinius langus, kurie tarnauja ilgesnį laiką nei plastikiniai langai. Šiuolaikinė mediniu langu gamyba užtikrina, kad langai tarnaus tikrai ilgą laiką, ir dėl jų priežiūros neteks sukti galvos. Daugiau skaitykite — Būsto patarimai – www.buecherx.eu svetainėje.

Langų pralaidumas

Nors šiandien plastikiniai langai yra itin populiarūs, tačiau nevertėtų pamiršti, kad jie nėra pralaidūs orui, ir namus tenka dažnai vėdinti. Paprastai patariama namus vėdinti net kelis kartus per dieną – tokiu atveju būsite užtikrinti, kad namuose tikrai nebus tvanku. Langai iš medžio leidžia praeiti orui, todėl namus vėdinti teks kur kas rečiau. Be to, langai rasos kur kas rečiau, taigi, mediniai langai ir čia turi pranašumą prieš plastikinius langus.

Pasirinkus plastikinius langus,  galėsite būti užtikrinti, kad jų perdažyti niekada neteks, tačiau medinius langus, nors ir nedažnai, tačiau perdažyti reikės. Gana dažnais atvejais tai nekelia jokių nepatogumų, nes langus paprastai tenka perdažyti kas dešimtmetį arba dar rečiau. Nors plastikiniai langai praktiškai nereikalauja jokios priežiūros, tačiau nevertėtų pamiršti, kad jų tarnavimo laikas yra kur kas trumpesnis.

Medinių langų kaina

Kalbant apie langų kainą, mediniu langu gamyba yra kiek brangesnė nei plastikinių langų. Galbūt tai ir lemia tokį didelį plastikinių langų populiarumą –  juk ir atnaujinant namus dažnai norima sutaupyti pinigų.

Ir mediniai, ir plastikiniai langai tikrai atrodo estetiškai, tad nesvarbu, kurį variantą pasirinksite, jūsų namai tikrai atrodys puikiai. Taigi, svarbiau atkreipti dėmesį į kitus kriterijus, ir susidėlioti prioritetus: įvertinkite, kas jums yra svarbiau, ar langų ilgaamžiškumas, ar palanki kaina, ir išsirinkite jums palankiausią variantą. Ir vienas, ir kitas pasirinkimas turi savų privalumų, taigi, įvertinkite, kurie jų jums yra svarbiausi, ir tai tikrai padės jums išsirinkti tokius langus, kurie geriausiai pateisins jūsų lūkesčius. Tačiau mediniai langai visgi grįžta į rinką kaip mada.

Parengta vadovaujantis buecherx.eu medžiaga.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *