Grindjuosčių svarba grindų dangoje

Grindjuosčių svarba grindų dangoje

Architektūroje grindjuostės yra medinės, aliumininės, poliuretano, vinilo lentos ir taip toliau, skirtos uždengti žemiausią vidinės sienos dalį. Grindjuostės prikalamos, prisukamos arba klijuojamos prie sienos. Mes visada buvome įpratę tai matyti, tad niekada daug negalvojome apie jas. Grindjuosčių montavimas turi funkcinius ir estetinius tikslus, kurie iš pradžių gali būti neaiškūs. Daugeliu atžvilgių jos yra būtinos namų interjero dizainui. Šiame straipsnyje mes aptarsime pagrindines grindjuosčių funkcijas, montavimą bei profilį.

Grindjuostės saugo sienas

Grindjuosčių montavimas su grindimis sukuria apsauginį barjerą tarp sienos ir baldų. Be jų sienos gali būti apdaužytos, pažymėtos ar subraižytos.

Grindjuostės taip pat tarnauja kaip barjeras nuo šlapių šluotų. Jei namuose naudosite drėgną šluotą be apsaugos, vanduo gali nutekėti į tarpus, sukeldamas vandens žalą ir bjaurias šlapias vietas.

Įrengus namo grindis, paliekama nedidelė erdvė grindų plėtimuisi ir susitraukimui. Šie tyčiniai tarpai yra uždengti grindjuostėmis, kad vanduo ar šiukšlės nepatektų į vidų.

Interjero dalis

Grindjuosčių svarba grindų dangoje

Grindjuostės gali suteikti individualumo neestetiškai sienai. Jų yra įvairių spalvų, medžiagų ir stilių, kurie gali paryškinti ir pagyvinti namus. Iš to, iš ko pagamintos grindjuostės, priklausys, kaip ji bus sumontuota, kiek laiko reikės pakeisti ir kaip ji derės su likusia namo dalimi.

Grindjuosčių montavimas

Kampinių grindjuosčių montavimas tokių kaip vinilinės arba plastikinės grindjuostės yra lanksčios ir dažniausiai klijuojamos prie sienos. Jos tiekiamos ritiniais, o dėl patvarių klijų sunku juos nuimti ar pakeisti, tačiau jų tarnavimo laikas yra ilgesnis.

Jei patalpa nestandartinės formos arba siena nelygi, dėl lankstumo ją nesunku ištaisyti naudojant vinilą.

Medinės grindjuostės yra tradicinės ir gali būti įvairių ilgių. Norint sumontuoti, reikia vinių arba varžtų, tačiau jį lengviau nuimti, palyginti su vinilo analogu.

Grindjuostės profilis

Grindjuostės profilis nurodo dekoratyvinę formą ir stilių. Istoriškai grindjuostės dera prie namų, tačiau dabar namų dizaineriai gali būti kūrybingesni.

Grindjuostės gali būti standartinės ar apvalios formos arba įmantrios kaip Viktorijos laikų dizainas. Minimalistinis dizainas labiau dera su moderniais ar šiuolaikiško stiliaus namais. Tradiciniai namai labiau tinka labai detaliems profiliams.

Dydžio nustatymas

Grindjuostės paprastai yra ne daugiau kaip 0,2 m aukščio, maždaug iki mūsų kulkšnių aukščio. Aukštis skirsis priklausomai nuo daugelio veiksnių, pvz., kliūčių, tokių kaip radiatoriaus vamzdžiai ir kištukiniai lizdai.

Grindjuosčių dydžius dažnai lemia namo dydis. Jei namas yra didžiulis, aukštis dažnai siekia 250 mm ar daugiau. Renkantis dydžius, prie aukštesnių grindjuosčių reikia pridėti daugiau detalių.

Taip pat būtina atsižvelgti į grindjuosčių storį. Plonesnės lentos yra lengvesnės ir lengviau montuojamos. Kita vertus, storesni sijonai leidžia sukurti detalesnius profilius, tačiau tai užima daugiau grindų ploto.

Pabaigai

Grindjuostės yra esminis žingsnis įrengiant namus. Jo svarba neapsiriboja sienų apsauga. Naudodamas tinkamą profilį ir spalvą, jis gali suteikti namų dizaino apdailos.

Parengta vadovaujantis grindustudija.lt medžiaga.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *