Ar papildai sportui tikrai svarbūs aktyviai sportuojantiems?

Šiuolaikinė rinka perpildyta didžiule maisto papildų įvairove, ypač tų, kurie gali efektyviai prisidėti prie įvairių sporto ir kūno rengybos tikslų siekimo. Specialūs papildai sportui gali padėti pagerinti tam tikrus treniruočių aspektus, pvz., suteikti raumenims daugiau energijos, kad būtų galima atlikti vieną kitą papildomą pakartojimą, arba aprūpinti organizmą maistinėmis medžiagomis, kurios yra gyvybiškai svarbios raumenų auginimui. Kai kurie papildai gali būti naudingi ne tik sportininkams, bet ir vaikams, nėščiosioms ir kt. Pvz., maistinių medžiagų trūkumas nėštumo metu gali sukelti apsigimimų. Tinkamai pasirinkti maisto papildai taip pat gali padėti išvengti traumų ir pagreitinti atsistatymo procesus, tam kad galėtumėte greičiau įsitraukti į sunkesnes treniruotes. Šiame straipsnyje bus aptariami papildai sportui ir jų svarba norint tobulinti savo kūną.

Kuo papildai sportui gali pagelbėti?

Priežastis, kodėl papildai sportui yra populiarūs siekiant pagerinti rezultatus treniruojantis, yra ta, kad jie gali suteikti įvairios naudos – nuo ​​energijos didinimo iki raumenų atsistatymo.

Kai kuriuos papildus taip pat nesunku vartoti, kadangi jie būna įvairių formų, įskaitant kapsules, tabletes ir miltelius. Tai leidžia juos patogiai naudoti ir padeda išvengti netvarkos, pavyzdžiui atsiradus po maisto ruošos.

Nemažai sportininkams skirtų papildų taip pat galima, ypač paprastai ir greitai įsigyti įvairiose interneto parduotuvėse, kuriose dažniausiai pasirinkimas būna milžiniškas.

Jei ieškote būdų, kaip pagerinti savo treniruočių našumą vartodami papildus, šis straipsnis jums padės. Sužinokite apie 10 įprastų papildų tipų ir apie tai, kaip jie gali padėti jums siekiant sportinių tikslų.

Kada reikėtų vartoti sporto papildus?

Atsakymas į šį klausimą priklauso nuo jūsų individualių poreikių. Papildai sportui gali būti naudojami prieš treniruotes, jų metu ir po jų. Jie taip pat gali būti naudojami kaip kasdienės rutinos dalis, kad būtumėte sveiki ir energingi.

Jei treniruojatės konkrečiam terminui, tarkim norite geriau atrodyti vasarą, geriausia juos naudoti prieš arba per tą laikotarpį.

Jei ieškote bendros naudos sveikatai ir gerovei, maisto papildai gali padėti jaustis žvaliau ir energingiau, pagerinti miegą ar tarkime padėti atsipalaiduoti.

Norėdami nustatyti, kurie maisto papildai jums yra reikalingi, pirmiausia visada rekomenduojama pasitarti su savo gydytoju, kad jis pamatytų, kaip papildai galėtų paveikti jūsų dabartinį sveikatinimo planą ir kasdienybę.

Kokie papildai sportui vartojami dažniausiai?

Yra daugybė papildų rūšių, kurie gali padėti sportininkams ir kūno rengybos entuziastams. Dažniausiai naudojami papildai sportui yra proteinas, kreatinas ir omega 3 riebalų rūgštys.

Proteinas yra svarbi maistinė medžiaga, kuri suteikia jūsų kūnui junginių, tokių kaip aminorūgštys, kurios yra esminis faktorius auginant raumenų masę. Baltymai paprastai randami aukštos kokybės šaltiniuose, pavyzdžiui, mėsoje, kiaušiniuose ar pieno produktuose. Tačiau aukščiausią biologinę vertę ir didžiausią baltymų kiekį taip pat galima gauti iš proteino produktų.

Kreatinas yra junginys, kuris sukuria energiją raumenyse ir padeda jiems susitraukti fizinio krūvio metu. Kreatinas taip pat turi senėjimą stabdantį poveikį kūnui ir padeda sumažinti raumenų nuovargį, kartu didindamas ir jų našumą (sprogstamąją jėgą).

Omega 3 riebalų rūgščių yra žuvų taukuose arba linų sėmenų aliejuje; Šios medžiagos turi daug naudos sveikatai, įskaitant uždegimo mažinimą ir bendrą smegenų funkcijos gerinimą.

Be šių trijų papildų, yra daug kitų, kurie gali būti tinkami konkretiems poreikiams ar sąlygoms. Pavyzdžiui, antioksidantai, tokie kaip vitaminas C, gali padėti užkirsti kelią laisviesiems radikalams pakenkti jūsų kūno ląstelėms, taip pat pagerinti sportinę veiklą apskritai.

Maisto papildų sąrašas

Vitaminas D: Vitaminas D padeda reguliuoti kalcio ir fosforo kiekį organizme. Šie du mineralai yra labai svarbūs stiprinant kaulus, todėl labai svarbu, kad gautumėte pakankamai dienos normos.

Kreatinas: Kreatinas yra populiarus priedas sportininkams. Jis didina sprogstamąją jėgą ir suteikia energijos treniruočių metu.

Žuvų taukai: Žuvų taukuose yra gausu kiekis omega-3 riebalų, kurie yra gyvybiškai svarbūs smegenų sveikatai ir mažina uždegimą.

Gliukozaminas: Gliukozaminas padeda sutepti sąnarius ir kremzles, o tai padeda sumažinti arba pašalinti skausmą dėl sąnarių problemų, tokių kaip artritas.

Šakotosios grandinės aminorūgštys (BCAA): BCAA yra nepakeičiamos aminorūgštys, kurios padeda raumenims greičiau atsistatyti ir pagerinti jų ištvermę. Jis taip pat palaiko mitochondrijų funkciją, o tai reiškia, kad jos padeda išvengti raumenų irimo sunkių treniruočių metu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *