Ką reikėtų žinoti apie gartraukius ir orkaites?

Ką reikėtų žinoti apie gartraukius ir orkaites?

Orkaitės yra skirtingų tipų, gamintojų ir dydžių. Dažnai internete orkaites galite rasti kaip: konvekcines, elektrines, OTG, dujines, mikrobangų krosneles, dvigubas orkaites, vienvietes, įmontuojamas į stalviršius. Ir tai yra milžiniškas pasirinkimas, tačiau klausimas, kurios orkaitės reikia būtent Jums?

Konvekcinės orkaitės

Tai yra pati seniausia, tačiau ir išlikusi kaip tradicinė orkaitė. Šio tipo orkaitę turi dauguma žmonių, ypatingai vakarų pasaulyje. Tokios orkaitės veikia naudodamos dujas, elektrą arba medieną. Dažniausia tokio tipo orkaitės turi kaitinimo elementą. Maistas yra gaminamas karštu oru, kuomet orkaitės elementas yra įkaitęs. Skleidžiama šiluma gali būti netolygi, todėl gaminamas maistas gali turėti karštų taškų. Norint, kad maistas būtų apdorotas, reikėtų jį reguliariai pasukti. Taip pat galima rasti ir įprastų orkaičių su ventiliatoriais, kurios nėra tokios pačios, kaip konvekcinės orkaitės. Kadangi jie neturi papildomo kaitinimo elemento aplink ventiliatorių, o tiesiog paskirsto jau sukurtą šilumą. Tačiau tai nėra pats efektyviausias būdas, kaip ir paprastose konvekcinėse orkaitėse, nes pučiamas oras sumažina šilumos temperatūrą orkaitėje.

Taip pat reikia nepamiršti ir gartraukio, nes tai labai svarbus prietaisas virtuvėje. Gartraukis skirtas, kad pašalintų nepageidaujamus kvapus, šilumą ir dūmus, kurie atsiranda gaminant maistą. Jei neturite dar gartraukio savo namuose, tuomet rekomenduojame jį įsigyti.

Kodėl verta įsigyti gartraukį?

  • Gaminant maistą, namuose gali susikaupti nepageidaujama ir nemaloni šiluma, todėl suprakaituosite gaminant. Taip pat bus pašalinti ir garai, o ir Jūs jausitės maloniau, kai gaminsite maistą.
  • Mažesnis virtuvės kvapas. Dažnai gaminamo maisto kvapas gali įsigerti į drabužius ir tuomet juos reikės keistis. Jei namai yra mažesni, tuomet dažnai kvapas pasiekia ir prieškambarį, bei įsigeria į striukę. Norint išvengti tokių kvapų įsisavinimo, jums yra reikalingas gartraukis.
  • Gartraukiuose dažniausiai yra įmontuotos švieselės, kurios Jums pasitarnaus gaminant maistą, nes viską labiau apšvies. Kuomet yra tinkamas apšvietimas, kur kas lengviau valyti įsisenėjusius riebalus.
  • Gartraukiai yra ne tik naudingi namams, tačiau ir stilingi. Gartraukių galite rasti su skirtingais dizainais ir taip pagražinti savo virtuvės interjerą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *