Bambuko šepetėliai. Ar tikrai ekologiška?

Bambuko šepetėliai. Ar tikrai ekologiška?

Tvarus mąstymas labai sparčiai populiarėja. Šiandien internete galima rasti ekologiškų produktų kiekvienam skoniui ir kiekvienai piniginei.

Bet ar tikrai visos prekės ekologiškos? Kur iš tikrųjų rūpinamasi gamta, o kur tik reklamuojamas prekės ženklas? Išsiaiškinkime.

Ideologija ir 5 zero waste principai

Pirma, nedidelė teorinė dalis. Šiandien populiari „zero waste” idėja reiškia sąmoningą vartojimo mažinimą, buitinių atliekų mažinimą, žaliavų rūšiavimą, antrinį panaudojimą ir perdirbimą.

Šis metodas grindžiamas penkiais principais, kitaip žinomais kaip „5R taisyklė”:

  1. Refuse – atsisakymas daiktų, kurių negalima perdirbti;
  2. Reduce – vartojimo mažinimas;
  3. Reuse/Repurpose – daugkartinis panaudojimas;
  4. Recycle – atliekų rūšiavimas ir perdirbimas;
  5. Rot – organinių medžiagų perdirbimas, pavertimas kompostu.

JAV sukurtos idėjos pagrindu vystosi socialinis judėjimas, ekologinio mąstymo filosofija. Kurios iš šių idėjų yra racionalios, o kurios – duoklė madai ar kažkieno naudai? Jei tikėti paviršutiniškais aplinkos manifestais, šiandien pagrindinės žmonijos problemos yra kavos puodeliai, plastikiniai šiaudeliai, dantų šepetėliai ir maži plastikiniai maišeliai. Aplinkosaugos manifestai skirti studentams, jaunimui, paprastiems miesto gyventojams, kurie geria kavą, valosi dantis, apsiperka prekybos centruose.

Didindami aplinkosauginį sąmoningumą ir jausdami kaltę dėl gamtos niokojimo visame pasaulyje, perkame termopuodelius, eko maišelius ir kitus „saugius” gamtai vienkartinių gaminių analogus. Drobinis ar lininis maišelis atrodo tvaresnis nei celofaniniai maišeliai, kurie žemėje iširs tik po šimtmečių. O populiarūs bambukiniai dantų šepetėliai iširs dešimtis kartų greičiau nei plastikiniai.

Tačiau kas porą mėnesių Lietuva į sąvartyną „išmeta” kelis milijonus plastikinių šepečių, kurių negalima perdirbti.


Bambukinius šepetėlius gali naudoti net ir turintis labai jautrius dantis ir dantenas. www.greenwhale.eu galite įsigyti bambukinį dantų šepetuką su minkštais šereliais.


Bambukiniai dantų šepetėliai

Ekologiškas bambukinis šepetėlis
Ekologiškas bambukinis dantų šepetėlis

Bambukas yra į medį panašus augalas, kilęs iš tropikų. Bambuko pluoštas šiandien gaminamas daugelyje šalių, tačiau Kinija išlieka pagrindiniu jo šaltiniu. Paklausa yra didžiulė, o tiekėjai, norėdami gauti daugiau naudos, kiek įmanoma sumažina produkcijos savikainą.

Iš bambuko gaminami baldai, dantų šepetėliai, lazdelės, krepšeliai, kilimai, užuolaidos, audiniai ir daugybė kitų dalykų. Atrodytų, tai universali medžiaga, kuri neišdžiūsta saulėje, nereaguoja į temperatūros pokyčius, nebijo drėgmės ir karščio. Bambuko pluoštas turi antiseptinių savybių, sugeria ir pašalina drėgmę.

♻ Svarbiausi bambukinio dantų šepetėlio privalumai

  • Bambukas atitinka visus ekologiškus ir tarptautinius standartus.
  • Bambukas suyra per 1–1,5 metų, tai yra šimtą kartų greičiau nei paprastas plastikas.

Išvaizda

Galiausiai, nepaisant visų kitų pliusų, mediniai šepetėliai atrodo labai stilingai! Tik šilta mediena, kurią malonu laikyti rankoje.

Pabaigai

Aplinkosauginis mąstymas yra būtinas. Atliekų rūšiavimas, ekologiškų prekių vartojimas, pagarba visuomeninėms ir privačioms iniciatyvoms bei savanorystė – visa tai padeda ne tik pajusti įsitraukimą į epochą, bet ir iš tiesų padaryti pasaulį švaresnį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *